szklarskaRealizując plan zamierzeń V Oddziału ZPS we Wrocławiu na 2016 rok, Zarząd Oddziału zorganizował dla swoich członków
w dniach 4 – 5 czerwca wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

Na miejscu uczestników powitała piękna słoneczna pogoda co dawało nadzieję na piękne widoki Karkonoskiego Parku Narodowego.

P1100697

Po zakwaterowaniu w Ośrodku Szkoleniowym „Wysoki Kamień” udostępnionym nam przez Wyższą Szkołę Oficerska Wojsk Lądowych w ramach wieloletniego porozumienia o współpracy wyruszyliśmy w kierunku wyciągu na Szrenicę.

P1100652
Już podczas wjazdu krzesełkowym wyciągiem doznawaliśmy przyjemności obcowania z piękną przyrodą i oddychania czystym górskim powietrzem.

Po dotarciu na szczyt i krótkim pobycie w schronisku grupa podzieliła się według możliwości fizycznych.

P1100674
Młodsi powędrowali w kierunku Łabskiego Szczytu by podziwiać Śnieżne Kotły a następnie zejść szlakiem turystycznym a nieco starsi spadochroniarze powędrowali tu i tam wokół schroniska i do powrotu wykorzystali wygodny środek transportu.

P1100703
Po tak spędzonym na górskich wędrówkach dniu ok. godz. 18.00 dotarliśmy do miejsca zakwaterowanie gdzie czekał Jurek Kowalski /członek zarządu oddziału/ z przygotowanym przez siebie wyśmienitym posiłkiem.

P1100690
Obiado-kolacja przeciągnęła się do późnych godzin nocnych wypełnionych Polaków rozmowami.

P1100714
O godz. 9.00 śniadanie i następnie wymarsz w kierunku wodospadu Kamieńczyka.
I tak, zmęczeni ale szczęśliwi pakowaliśmy rzeczy do swoich pojazdów by o godz. 15 wyruszyć w drogę do domów.
Podsumowując, bardzo udane spotkanie integracyjne ale mogłaby być większa frekwencja. Więcej mobilności drodzy członkowie V Oddziału czas ucieka.

Prezes V Oddziału Ryszard Olszowy

 

Reklamy