PROPOZYCJA SPŁYWU PONTONOWEGO

– Przełomem Bardzkim na rzece Nysa Kłodzka 

ZMIANA  TERMINU ZAPRASZAMY NA SPŁYW W SOBOTĘ

II edycja – termin ; 24.06.2017 r. godz. 13.30   ( sobota )

 Zarząd V Oddziału ZPS Wrocław, mając na względzie dbałość o integrację pokoleniową, jak i wsparcie dla aktywnych form spędzenia wolnego czasu, organizuje kolejny spływ pontonowy Przełomem Bardzkim dla osób związanych z Naszym środowiskiem ( relacje z poprzedniego spływu w roku 2013 na stronie internetowej V Oddz. ZPS i w nr 71 Spadochroniarza ).

Jesteśmy przed sezonem wakacyjno – urlopowym , ale jeżeli nie stać Cię na przysłowiowe Hawaje, to ofertę na turystyczną eskapadę i przygodę, nie będącą tylko namiastką wojaży wakacyjnych, można znaleźć niedaleko, może za załomem rzeki i taką stwarza wspomniany spływ pontonowy na rzece Nysa Kłodzka Przełomem Bardzkim.

INFORMACJE O SPŁYWIE

Koszty uczestnictwa

Bilet grupowy dla jednej osoby – 30 zł

( cena obejmuje: miejsce w pontonie, pagaj, kamizelkę, transfer z Barda do Ławicy, cena przy minimum 3 osobach na pontonie, maksymalnie czworo dzieci na pontonie 6 osobowym. Bilety ulgowe ; dzieci do lat 6 – gratis ).

koszty dojazdu, wyżywienia – we własnym zakresie

Sprawy organizacyjne

Sam spływ przeprowadza profesjonalna firma ski-raft tel. 725-300-303 – więcej informacji na stronie www.ski-raft.pl ( naszym zadaniem jest z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zebranie ekipy na przyjęty przez nas termin, tak by objąć rezerwacją odpowiednią ilość pontonów ). Operator zrezygnował z wcześniejszego wymogu zaliczki, ale oczekiwana pozostaje solidność i zadeklarowany udział, jeżeli warunki pogodowe pozostaną odpowiednie. Spływ nie jest trudny, choć nie pozbawiony emocji i mogą w nim wziąć udział zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Pontony są 6 – cio osobowe, minimalna ilość uczestników na pontonie 3 osoby.

Spływ Przełomem Bardzkim odbywa się na rzece Nysa Kłodzka na odcinku Ławica  (Młynówka) – Bardo / niecałe 15 km / – czas spływu od 2,5 do 3,5 godz., w zależności od stanu wody, po drodze jedna przenoska – 70 m. Dopływamy do Barda, gdzie zdajemy sprzęt na przystani. Na miejscu mamy dogodne miejsce na ognisko, gdzie można odpocząć po spływie. Mamy także smażalnię ryb – pstrąg w masełku czosnkowym z pieczywem 18 zł, frytki – 4 zł, jeżeli ceny nie uległy zmianie.

Decydując się na spływ należy przyjechać do Barda, na przystań ul. Skalna / ok 75km od Wrocławia w kierunku Kudowy. W Bardzie na drodze krajowej nr. 8 bezpośrednio za mostem należy skręcić w prawą stronę, skręt o 180 st. na dół do mostu kamiennego, przed mostem w prawo i prosto 200m, gdzie przy rzece znajduje się parking, na którym zostawiamy auta. Po zebraniu i uiszczeniu należności ( bilet grupowy ) oraz dobraniu sprzętu ( kamizelki, pagaje, ponton ) wsiadamy w auta firmy ski-raft i jedziemy do miejscowości Ławica, gdzie znajduje się ich górna przystań. Na miejscu zostaje przeprowadzone szkolenie z zakresu pływania na pontonie, zasad bezpieczeństwa i w drogę.

Dojazd do Barda we własnym zakresie, z tym że dla obniżenia kosztów dojazdu osób jadących w pojedynkę proponuję wzięcie pod uwagę przez zainteresowanych możliwości podzielenia się na większe grupy, tak by pojazdem mogło jechać kilka osób i tym samym wspólnie partycypować w kosztach paliwa, obniżając jednostkowy wydatek. Zainteresowanych w przypadku oczekiwania wsparcia, proszę również o informację w tym względzie.

Przydatne informacje

Omawiany spływ można oczywiście połączyć we własnym zakresie z wypadem weekendowym i noclegiem, wszystko zależy od inwencji uczestników, sporo atrakcji turystycznych, zwiedzanie, jakiś spacerek czy wędrówka po górach – pomocne adresy pensjonatów i innych noclegów znajdują się również na stronie firmy http://www.ski-raft.pl

Warto zabrać ;

– krem z filtrem p. oparzeniom słonecznym, podobnie nakrycie głowy, klapki lub inne buty, które można zamoczyć, odzież stosowną do warunków, w tym kurtkę o charakterze p. deszczowym, wodoodporne pokrowce lub worki foliowe na dokumenty i elektroniczne gadżety, by te nie przemokły niezależnie od okoliczności, choć na pontonie nadmiaru wody być nie powinno, oczywiście dobry humor.

Zgłoszenia udziału proszę kierować do ;

1/ kol. Jan Nowiński, tel. 887-212-363, a mail ; jan.nowinski@wp.pl

W przypadku pytań, te same kanały kontaktu co wyżej.

Reklamy